Myslite aj na starobu

Z akých okien máte na výber? Väčšinou majú ľudia vo výbere plastové, hliníkové a drevené okná. Na základe svojich požiadaviek na dizajn a krásu si vyberajú jedny z týchto menovaných. Každé z nich má svoje výhody, aj nevýhody. Ak sa osádzajú okná do nejakých verejných budov ako sú školy, škôlky, či úrady, tak väčšinou vyhráva cena, samozrejme najnižšia. Pri verejných obstarávaniach sa na takýchto záležitostiach snažia verejné priestory ušetriť, aby im ostali peniaze aj na normálny chod, ktorý musia svojpomocne zabezpečiť. Takže tieto inštitúcia osádzajú v najvyššej miere práve plastové okná. Tým však nechcem poukázať na to, že by boli nekvalitné preto, že sú lacné.

No, nie je plastové okno ako plastové okno.

priestranná obývačka

Plastové okná Veka sú už na inej úrovni. Tam sa dá hovoriť o skutočnej kvalite za primeranú cenu. Nezoberie vám veľké množstvo z rozpočtu, no zároveň splní požadovanú kvalitu. Je to primeraná cena.

Čím sú tieto okná výnimočné?

okno s výhľadom

Sú skutočne ľudovou voľbou v rámci okien. Sú vyrábané tak, aby boli prístupné pre ľudstvo. Pre bežných občanov. Nezaťažia vás vysokou cenou na začiatku a takisto vás nebudú obťažovať ani pri pravidelnej údržbe, pretože tá v podstate nie je žiadna. Okno stačí osadiť a už sa nemusíte o nič starať. No, samozrejme, keď sa zašpiní, tak ho treba umyť, ale to už je potrebné pri každom druhu okna. No, pri takých drevených sú potrebné každoročné nátery a podobná starostlivosť. To vám pri plastovom okne nehrozí. Takisto v rámci ceny sú vhodné pre bežnú populáciu, pretože nezaťažia tak finančný rozpočet ako drevené alebo hliníkové okná. Sú lacnejšie, ale stále dostatočne kvalitné. Je to primeraná rovnica – cena a kvalita.

Okná sa nekupujú len na jednu sezónu, ale na mnoho rokov. Preto si vyberte radšej plastové. Nikdy neviete v akom stave skončíte a keď sa budete musieť starať o drevené okná a nebudete môcť, tak to bude pre vás ťažké. Život nám prináša všelijaké situácie.