Myslite na svoje zdravie

Vždy som sa tešila na nakupovanie. Naozaj som z toho bola permanentne nadšená a robila som všetko preto, aby bolo pre mňa nakupovanie vždy proritou. Jednoducho som to tak cítila a vedela som, že to mnohí ľudia okolo mňa vnímajú rovnako. Neviem prečo, ale nikdy som sa nepovažovala za nejakého maniaka, ktorý rád nakupuje, proste som si rada urobila radosť. Až neskôr som pochopila, že som to začala predsa len trochu preháňať. No uvedomila som si to až vtedy, keď mi to pripomenula moja mama, kamarátka a ešte aj suseda. Predtým som však toľko nenakupovala, takže som začala pátrať po príčinách toho, čo sa so mnou vlastne deje a prečo toľko nakupujem.

obchodní dům
 
ČO SA SO MNOU VLASTNE DEJE?
 
Nerozumela som tomu a až neskôr som prišla na to, že všetko bolo spôsobené tým, že som bola deprimovaná a nešťastná. Práve preto som mala pocit, že mi nič nejde a že všetko, čoho sa chytím, len pokazím. Práve preto som sa rozhodla, že s tým budem musieť seknúť. Nemôžem predsa všetky moje psychické problémy liečiť nakupovaním. Tak predsa svet ani v najmenšom nefunguje, no nie? Len keď už som raz bola v móde, že nakupujem, len veľmi ťažko sa z toho vystupovalo von.

košík
 
AKO SA MÁM ZAČAŤ KROTIŤ?
 
Keďže som nemala deti a ani som si finančne nemala veľmi na čo šetriť, bolo jasné, že urobím blbosti. Pretože nech sa deje čokoľvek, tie blbosti som jednoducho vždy robila. Je ťažké zamerať sa na to, čo by ste chceli urobiť a ako by ste sa na to chceli zamerať, hlavne vtedy, keď je okolo vás toľko veľa pokušení a toľko veľa krásnych vecí, ktoré by ste si mohli kúpiť. Na druhej strane by ste však mali vždy myslieť na seba, dokonca aj v tých najhorších možných prípadoch. Verte tomu, že toto je to, čo naozaj potrebujete, a to nech sa deje skutočne čokoľvek. Ja som potrebovala usmerniť a nemíňať, takže som začala chodiť ku psychológovi.

Nezařazené