Otvorene o tanrickej masáži a jej súčasných podobách

Tak ako má veľa ľudí v živote tie svoje povinnosti a možno aj ťažšie emočné skúšky, prakticky v podobnej miere by si mali nájsť čas na relax a dokonalé uvoľnenie. Každému v danom smere môže pomáhať niečo iné. Niekomu možno obed v dobrej reštaurácii, inému drink v nočnom bare, no a iným zasa kvalitne prevedená masáž v salóne. A pri tomto treťom bode sa hodí pripomenúť, že okrem tých klasických masáží sa (nielen) v našom hlavne meste dajú navštíviť takzvané tantrické masážne salóny.

Tie sa od tých klasických odlišujú svojou podstatou, ako aj samotnými praktikami. V neposlednom rade do svojich rituálov pridávajú duševné hodnoty a čerpanie poznatkov zo starovekej viery, že dotyky majú skutočne liečivú moc a dá sa nimi obohacovať o životnú energiu. Ten, čo následne túto energiu prijme, bude obohatený po telesnej ako aj duševnej stránke.

masáž rúk

V súčasnosti sa z hľadiska tanra salónov stretneme s technikami, ktoré sa dotykmi snažia priniesť plnohodnotné uvoľnenie, a to vrátane odstránenia sexuálnych blokov.

A to je dôvod, prečo sú v danom smere dostupné tiež techniky na vyššom leveli, napríklad taká Body tantra. O čom je tento druh tantrickej masáže? https://bratislavatantra.sk/body-tantra-o-com-je-tento-druh-tantrickej-masaze/.

žena, erotika

Preto si ich bežný laik môže pomerne ľahko zrovnávať s erotickými praktikami. A áno, tantrické masáže sú špecifické napr. nahotou zúčastnených a rovnako tým, že masáž sa orientuje okrem celého tela takisto na intímne partie. Senzuálnymi a zmyselnými dotykmi sa venuje pozornosť celému telu vrátane pohlavných orgánov, čo sú podľa tvrdení tantristov vlastne stredobodom k načerpaniu novej životnej sily. Sexualita ako taká je podľa nich podstatným zdrojom ľudskej sily a preto sa aj tejto stránke musí pri kvalitnej masáži venovať pozornosť.

  • V súčasnosti tak aj z hľadiska tantry poznáme niekoľko vzájomne odlišných praktík.