Tipy a triky na nechty

Nechty sú okrasou rúk každej ženy, pokiaľ sa o ne náležite staráte. Nejde o umelé nechty a žiarivé prehnané motívy, tie sú skôr odpudzujúce. Rovnako nevzhľadné a odpudzujúce sú aj ohryzené, špicaté a iné krivé či prečačkané nechty. Každá farba laku má dokonca iný význam, ako napríklad čierna môže znamenať uzavretosť a nedotknuteľnosť. V prípade, že máte po krk rôznych odtieňov laku na nechty no stále neviete nájsť ten prvý pre vás, máme pre vás riešenie.

laky

Riešenie problému neustále sa opakujúcich farieb lakov v obchodoch je vyrobenie si svojho vlastného. Toto riešenie je skutočne jednoduché a zvládne ho aj vaša malá dcérka, prípadne si aj ona môže vyrobiť vlastný lak na nechtíky. Na výrobu budeme potrebovať očné tiene v púdri, drobné trblietky pokiaľ chceme a hlavne bezfarebný priesvitný lak. Okrem týchto najhlavnejších budete potrebovať aj niečo ako špáratko alebo ihlu a maličký lievik, ktorý sa zmestí do hrdla laku.

nehty

Postup:

Pomocou špáratka alebo ihly či zicherky zoškrabeme očné púdrové tiene do zapchatého lievika. Prehrabneme niekoľkokrát tento púder tak, aby v ňom nezostali žiadne hrudky. Postupne z lievika presypeme púder do laku. Opatrne, aby z toho nakoniec nevznikla len jedna veľká hrča. Lak poriadne zašróbujeme a pretrepeme tak, aby nezostali žiadne hrudky a púder bol rovnomerne v celom laku. Následne môžeme lak nanášať priamo na nechty ako obvykle.
 
Čo však v prípade, že sa nám akýkoľvek lak čiastočne porušil alebo nás dočasne omrzel? Riešením je samozrejme odlakovač. Bohužiaľ sa občas stane, že sa v domácnosti žiaden odlakovač nenachádza. Prichádza panika a stres. Máme pre vás však niekoľko trikov, ako odstrániť lak z našich nechtov.

prsty
 
Deodorant alebo telový sprej
Z veľmi krátkej vzdialenosti nastriekajte deodorant, antiperspirant alebo iný telový sprej priamo na nalakovaný necht. Lak sa za krátku dobu čiastočne skvapalní a môžete ho odstrániť kozmetickým vatovým tampónom alebo aj kuchynskou utierkou. Pre dokonalý výsledok tento postup za sebou viackrát zopakujte.

Vrchný lak
Na necht naneste hrubšiu vrstvu priesvitného vrchného laku. Počas chvíle, kedy je tekutý naruša vrstvu pôvodného laku a robí ju taktiež kvapalnou. V tejto chvíli je potrebné ako aj v prvej variante laky strieť vatovým tampónom alebo utierkou.

 Lak na vlasy. parfém
Väčšia lakov na vlasy a parfémov obsahuje alkohol. Tak ako acetón v odlakovači aj alkohol rozpúšťa farbu. Nastriekajte lak alebo parfém na kúsok vaty a po chvíľke zotrite.

Nezařazené