Aký typ žiaroviek je na súčasnom trhu najlepší?

Za posledné roky sa stále viac orientujeme na zvýšené požiadavky z hľadiska nášho osvetlenia. Konkrétne na to, ako dokážeme svietiť úspornejším, ekologickejším a všeobecne modernejším spôsobom. A zdá sa, že v súčasnosti najlepšie riešenie prezentujú svetlá s technológiou LED ako napríklad žiarovka g9 a led žiarovky s rôznymi závitmi, ktoré sa svojim výzorom podstatne nelíšia od tých, na aké sme boli zvyknutí v minulých desaťročiach.

žiarovka, osvetlenie

Klasické žiarovky sa však z trhu definitívne stiahli, nahradili ich úsporné žiarivky, no najviac pokročilú možnosť predstavujú práve „ledky“.

Čiže tie, ktoré k svojmu žiareniu využívajú svetlo emitujúce diódy, respektíve technológiu Light Emitting Diode. V porovnaní s klasickými žiarovkami vedia priniesť až o 90 % vyššiu úsporu. Je veľa faktorov, ktoré v tomto smere princíp Light Emitting Diode dotiahol k lepšiemu. Diódy sú nenáročné a oveľa úspornejšie k pravidelnému odberu elektrickej energie. Aj napriek tomu vašim priestorom poskytnú kvalitné svetlo. Svetlo bielej farby so žltým či modrým odtieňom, čo už záleží od konkrétneho výberu podľa teploty farby.

biela žiarovka

Neutrálna sa podobá prirodzené dennému svetlu, ktoré k vám prichádza z exteriéru. Pôsobí teda príjemným, naturálnym dojmom, udržiava nás v strehu a zároveň prináša do miestností komfort. A samozrejme potrebnú viditeľnosť. Často využívanou možnosťou sú tiež diódy s teplou bielou farbou s odtieňom do žlta. Pretože takéto svetlo sa najviac podobá tomu, ktoré vyžarovali klasické žiarovky. S technológiou LED je však chod žiarovky účinne úspornejší, šetrí mesačné poplatky za elektrinu a navyše poskytuje o dosť dlhšiu životnosť.

  • Takéto úsporné žiarovky tak bez väčších obáv môžeme nechať v prevádzke dlhší čas. Spotrebujú v podstate minimum elektrickej energie a ich životnosť sa odhaduje niekde od 25 000 do 100 000 hodín žiarenia.

Nezařazené