Moderné vlastnosti LED osvetlenia využijete všade

Moderné prevedenie osvetlenia využíva technológiu LED, ktorá na rozdiel od zastaraných klasických žiaroviek poskytuje veľa vý ho od, pričom k tým prioritným sa radí najmä úspornosť, oveľa dlhšia životnosť, moderné funkcie a praktickejšie využitie. Ide o jednoznačne vyspelejšiu techniku, ktorá sa aj napriek oveľa nižšej spotrebe energie zameriava na vysokú efektívnosť svietenia. Zmienené led osvetlenie poskytuje viac typov sfarbenia svetla, svetelných tónov a rôzne intenzity svietivosti. Vďaka svojim vlastnostiam sa nevyužíva iba v komerčných priestoroch, ale tiež v interiéroch bežných domácností ako aj ich vonkajších častí, respektíve v exteriéroch.

led osvětlení

Prakticky a jednoducho môžeme v prípade exteriéru napríklad osvetliť príjazdovú cestu, altánok či skrátka kreatívnym spôsobom vyzdobiť náš vonkajší pozemok svietidlami led, čo okrem dekoračného efektu prinesie aj funkčné stránky, najmä počas večerného stmievania. Rovnako ich môžeme v tomto prostredí využiť ako spoľahlivé osvetlenie, kedy je zábava v najlepšom prúde a „noc je ešte mladá“. K čomu poslúžia konkrétne vám, to je však už odzrkadlením vašim predstáv, no myslím si, že ich využiteľnú a praktickú stránku ocení takmer každý.
Každopádne vám možno pomôže zopár rád, kedy začneme doporučením, aby ste si terasu, dvor alebo príjazdovú cestu najskôr načrtli a tým pádom vopred premysleli, kam a ako dané svetlá umiestnite, aby bolo osvetlenie čo najefektívnejšie. A pripomeňme, že v tomto smere veľmi pekne pôsobí napríklad aj osvetlený bazén, jazierko alebo zeleň.

barevné světlo

  • Zamerajme sa na konkrétne časti, ktoré chceme zviditeľniť, respektíve osvetliť.

Pre šikovnú dekoráciu sú vhodné led pásiky, pokiaľ sa chceme zamerať na konkrétny bod detailnejšie, môžeme využiť skôr bodové svetlo. Svetelný led prvok nainštalujeme pomerne nízko a otočíme ho smerom ku konkrétnemu predmetu.

Nezařazené