Moderný balkón chce moderné prvky

Ľudia čoraz častejšie premieňajú svoje balkóny na oázu pokoja. Ak bývate v paneláku a toto miesto je jediným spojením s prírodou a čerstvý vzduchom, nie je zlé si ho poriadne zútulniť. V nasledujúcich riadkoch máme zopár tipov pre tých, ktorý milujú moderné priestory.
kamenná fasáda
Kde začať?
Ak sa rozhodnete svoj balkón kompletne zrekonštruovať, začnite väčšími a nákladnejšími úpravami, alebo ako sa zvykne hovoriť, začnite do podlahy. Ak je príliš zničená, nechajte ju potiahnuť novým betónovým poterom, alebo na ňu nalepte dlažbu, potom sa pozrite na omietky. Tie treba obnoviť, ale ak sú v dobrom stave, postačí vám kvalitná farba do exteriéru. Teraz prichádza na rad zábradlie. Moderný priestor miluje kov. Praktickým a zároveň estetickým riešením je nerezová oceľ, ktorú môžete kombinovať so sklom, ale taktiež nemusíte. Pripravte sa na to, že cena zábradlia na balkón je v tomto prípade drahšia. Na druhej strane vám takéto zábradlie vydrží roky rokúce.

Dajte si pozor na podvodníkov. Cena nerezovej ocele sa pohybuje nad sto eur za kilogram. Príliš lacný tovar je známkou, že ide o lacnú napodobeninu, ktorú budete môcť po niekoľkých rokoch vymeniť.
dřevěné okenice
Nábytok a doplnky
Moderne zariadený balkón si vyžaduje aj takéto doplnky a nábytok. Preto zabudnite na drevené stoličky. Ideálne sú tie z kovu, poprípade plastu. Aj v tomto prípade oceníte jednoduché ošetrovanie a trvácnosť materiálov. Na celkové zjemnenie využite hlavne rastliny. Čím viac, tým lepšie. Môžete ich upevniť do kvetináčov na zábradlie, poukladať na zem, alebo použiť závesné nádoby.
Ak sa rozhodnete na podlahe nechať odkrytý betón, nezabudnite aspoň na jeden menší koberček, ktorý udrží vaše nohy v teple. Samotný betón pôsobí v kombinácii so sklom a kovom veľmi dobre, takže sa takéhoto riešenie vôbec nemusíte obávať. Svoje urobia aj bodové svetlá, ktoré môžete využiť pri večernom čítaní knihy, alebo posedení pri pohári vína.