Najznámejší vegetariáni

Vegetariánstvo nie len módny výstrelok, väčšinou pochádza z presvedčenia. Dôvody, ktoré vedú k vegetariánstvu môžu byť rôzne – či už zdravotné, alebo kvôli ochrane zvierat, či náboženské alebo nejaký iný dôvod, jedno však majú spoločné, v jedálničku sa nenachádza mäso. Existuje množstvo podskupín vegetariánov a vybrať, do ktorej skupiny budete patriť si už musíte sami. Vegetariánstvo je filozofia, ktorá vedie človeka nie len k úprave jedálničku, ale aj k snahe viesť zdravší život. Pobáda človeka, aby sa zamyslel nad tým, čo jeho telo potrebuje a čo konzumuje.

vegetariánstvo

Poznáme aj mnoho známych a slávnych vegetariánov a medzi nimi nie sú len známe tváre amerického šubiznisu, ale aj mnoho spisovateľov vedcov a hudobníkov. Vedeli napríklad že Nokola Tesla alebo Thomas Edison, alebo Albert Einstein boli taktiež vegetariáni? Taktiež aj niektorí spisovatelia sa radili ku známym vegetriánom. Boli nimi napríklad George Bernard Shaw, Franz Kafka, Lev Nokolajevič Tolstoj aj mnohí iní. Aj dnes mnohé známe osobnosti u nás aj vo svete praktizujú vegetariánstvo. Vytvorte si aj vy svoju vlastnú cestu, začať s vegetariánstvom nie je žiadna veda, stačí chuť a vôľa. Dnes už nájdete na internete dosť chutných vegetariánskych receptov, takže vám mäso chýbať v jedálničku určite nebude.

zelenina

Dokonca už takmer všade nájdete aj vegeteriánske menučko, alebo výber z niekoľkých jedál aj v jedálnom lístku. Ako aj pri klasickej strave, aj pri vegetariánstve platí, že je dôležité mať v jedálničku pestrú stravu. Nezabudnite najmä na potraviny bohaté na proteíny, ktorých niekedy býva vo vegetariánskej strave nedostatok, ale ani toto nemusí byť problém. Bohaté na proteiný sú napríklad strukoviny, takže ak ich zahrniete do svojho jedálnička bude všetko ok. Sámi uvidíte, že aj pri vegetariánskej strave budete mať plno energie.