Výhody a nevýhody nerezového zábradlia

Ak sa v najbližších dňoch rozhodujete stavať dom, alebo prerábať a vynoviť starší, musíte myslieť aj na skrášlenie zovňajšku, ak má váš dom balkón alebo vyvýšenú terasu, ktorú potrebujete ohradiť. Najlepším a najbezpečnejším riešením je určite zábradlie. V dnešnej dobe si môžete vybrať z rozličných tvarov a materiálov s povrchovými úpravami, ktoré budú harmonicky zapadať do výsledného celku. Najmodernejšie zábradlia, ktoré sa najčastejšie používajú pre bytové komplexy a rodinné domy, sú hliníkové a nerezové.Hliníkové zábradlia sú bezúdržbové, ľahké a majú tvarovú a farebnú stálosť. Nevýhodou takýchto zábradlí je výzorovo lacné prevedenie a taktiež sú skladané z mnoho komponentov s viditeľnými spojmi a skrutkami

.nerezové zábradlie na balkón

Oproti nim nerezové zábradlia na balkon lmmont.sk sú omnoho kvalitnejšie, pôsobia elegantnejšie, taktiež sú bezúdržbové a možno ich kombinovať s rôznymi doplnkami, ako je napríklad sklo, lexan, drevo, sitá alebo lanká podľa požadovaného tvaru, aký sa vám páči. Sklo môže byť číre alebo mliečne, nemusia všetci vidieť, čo práve robíte na balkóne, týmto spôsobom si viete oddeliť súkromie od zvedavých susedov.Nerezová oceľ je jedným z najviac odolných materiálov.

nerezové balkónové zábradlie do oblúka

Toto zábradlie je silnejšie, ako iné materiály, pretože má vysokú pevnosť v ťahu. Nerezové zábradlia sú tiež odolné voči hrdzi, musia vydržať rozmary počasia, preto sa nerez stal ideálnym materiálom pre vonkajšie prostredie. Nevýhodou síce je, že majú leštený povrch, a tak sú na nich vidieť nečistoty a kvapky po daždi, ale to je porovnateľné s kuchynským nerezovým riadom, čiže to nie je nič strašné. Jednoducho vezmete handričku, vlhkú alebo suchú a prejdete po zábradlí. Jednoduchým zotretím sa odstránia nečistoty a vodný kameň. Nerezové zábradlia určujú trend modernej doby, sú kvalitné a krásne lesklé, vhodné do každého interiéru a exteriéru aj pre najnáročnejšieho zákazníka.