Detaily sú častokrát nevyhnutnou súčasťou celku

Kotvenie, úchyty, spojky, lišty, tesnenie či madlá a veľa iných drobných prvkov konštrukcií, ktoré sa vytvárajú z hliníka a skla, patria síce niekedy aj k neviditeľným, ale nevyhnutným súčastiam každej konštrukcie, ktorá tvorí priestor a je vyrobená zo skla alebo hliníka či ich vzájomnej kombinácie. Stabilita, ktorú je potrebné dodržať kvôli bezpečnosti ľudí, je práve v týchto „drobnostiach“.

Stabilita konštrukcií musí byť zaistená

LM-MONT je spoločnosť dodávajúca a realizujúca stavby a systémy konštrukcií, ktoré sa využívajú pri výstavbe mnohých typov budov, častokrát ich následné využitie nie je nerozhodujúce, pretože dnes už aj hospodárske stavby môžu byť navrhnuté v modernom architektonickom štýle, spĺňajúcom požiadavky na výkon kvalitnej a efektívnej práce v nich. Vlastne je to dosť dôležité, ak máme záujem na tom, aby práca v tomto prostredí bola zaujímavá a čo najmenej namáhavá.

Do hliníkových rámov sa najčastejšie umiestňuje sklo, ktoré je číre, hlavne ak ide o okná či zasklené steny, ale niekedy si aj druh pracovnej činnosti v miestnostiach vyžaduje, aby sa zvonka nedalo dnu nahliadnuť a všetko, čo prebieha za oknom, zostalo utajené, v takých prípadoch sa používa JHO3T sklo s niektorou z povrchových úprav, napríklad najčastejšie je to mliečne, matné či pieskované sklo, potom s grafickými vzormi alebo aj polepom fóliou, výber aj možnosti sú nekonečné.

Z hliníka a skla sa vyrábajú aj veľkorozmerové steny a celé fasádne systémy, ktoré je potrebné ukotviť dostatočne pevne a zabezpečiť ich stabilitu v každom okamihu ich používania. Mnohé majú aj dvere, ktoré prenášajú na ostatné časti konštrukcie určitú kinetickú energiu hlavne pri ich otváraní, a to by mohlo spôsobiť nehodu, ak by neboli konštrukcie dostatočne ukotvené a zabezpečené. A tu prichádza na scénu množstvo drobných, ale o to nevyhnutnejších prvkov.

Dizajn poskytuje nekonečné možnosti

Označenia prvkov zasklených konštrukcií sa skladajú z písmen a číslic, jedno z nich je napríklad aj JHO3T a pod ním sa skrýva „T“ spojka pre zavetrovaciu tyč z oblasti spojok stabilizačných tyčí. Ako väčšina prvkov sa aj tento vyrába z mosadze, s možnosťou lesklého a matného povrchu v štýle chróm. Táto spojka je určená pre konštrukcie so sklom, ktoré dosahuje hrúbku 6,8 a 10mm.