Problém nás prekvapí vždy, keď to najmenej očakávame

Vedomie, že v prípade havárie na kanalizačnom potrubí existuje niekto, na koho sa môžeme obrátiť, je veľmi dôležité, pretože ak sa dostaneme do nepríjemnej situácie s upchatou kanalizáciou, svojpomocne sa s tým asi nedokážeme popasovať. Je k tomu totiž potrebné vybavenie a profesionálna technika, a to majú iba špecializované firmy.

Bezproblémový odtok vody z umývadla

Požiadavky o pomoc v prípade upchatého potrubia adresujeme profesionálnym spoločnostiam, ktoré sa tejto činnosti venujú a sú na ňu aj patrične vybavené. Okrem toho dokážu vyčistiť aj upchaté WC, drezy, umývadlá, výlevky či odpadové guľôčky, tiež kanalizačné stúpačky a dažďové zvody, v popise práce majú aj monitoring a trasovanie kanalizácie spolu s inštalatérskymi prácami. Zavolať ich môžete v priebehu dňa kedykoľvek, dokonca sú v pohotovosti aj počas sviatkov.

Na čistenie kanalizácie majú dva spôsoby: elektromechanický a vysokotlakový. Krtkovanie je ľudový názov pre elektromechanické čistenie, pri ktorom sa dajú odstrániť aj tvrdé nánosy špiny a nečistôt, s nimi si poradia železné špirály, napojené na elektromotor, vykonávajúce krtkovanie Hlohovec vibračný a rotačný pohyb. K výhodám tejto metódy patrí ekologickosť čistenia, čistenie aj malých priemerov potrubí, dôkladnosť a nulové vyplavenie nečistôt do okolia.

Špecialisti na to majú vybavenie

Pri metóde s použitím vysokého tlaku vody hrozí vyplavenie odpadu z potrubia do okolitého prostredia, preto sa používa iba na vybrané miesta, ale ide o rýchlu a maximálne účinnú metódu čistenia. Podstatou je čistenie vodou pod vysokým tlakom, ktoré vykonáva vodné čerpadlo s napojenou tlakovou hadicou, na konci ktorej je dýza. Toto čistenie urýchli používanie čistého potrubia za krátky čas a nehrozí pri ňom jeho poškodenie. Firmy sú však vybavené aj zariadením na monitoring potrubia, TV systém dokáže nájsť poškodené miesta vo vnútri potrubia a vyhodnotí ich rozsah. Tak je možné pristúpiť k ich oprave a predchádzať možnej havárii následným upchatím kanalizácie.