Poraďte si s upchatým odtokom pomocou týchto jednoduchých spôsobov.

Upchatý odtok potrápi nejednu domácu gazdinku. Párkrát do roka sa s týmto problémom stretne väčšina z nás. Odtokové potrubia sú totiž dosť chúlostivé na samotné nečistoty. Ak ste už niekedy mali tú možnosť čistiť napríklad filter z práčky alebo umývačky riadu, či odtok v sprche, videli ste na vlastné oči, čo sa približne nachádza aj v danom potrubí. Mastné, lepkavé, zapáchajúce filtre a iné komponenty odpovedajú tomu, ako vyzerajú aj kanalizačné potrubia zvnútra. Priamy vstup do odtokov ešte sami vyčistiť dokážeme. Ale čo s usadeninami ďalej v potrubí? Tam sa len tak bežne nedokážeme dostať. Pri problémoch s neodtekajúcou vodou v dreze, vani a podobne, si správna gazdinka poradí.

UmyvanieExistuje niekoľko domácich vylepšovákov, pomocou ktorých dokážete mierne zablokované potrubie spriepustniť svojpomocne. Stačí iba zájsť do najbližšej drogérie alebo predajne s domácimi potrebami a zaobstarať si prípravok práve na podobné účely. Silné chemikálie vedia usadenú špinu rozpustiť, aby ste mohli bez problémov odtoky znova používať na to, na čo sú určené. Ale čo so životným prostredím? Treba predsa myslieť aj na neho. Chemikálie z prípravkov sa predsa takýmto spôsobom môžu dostať aj do vodných tokov alebo prírody. Výrobcovia mysleli aj na životné prostredie, a preto môžeme na trhu nájsť prípravky na prírodnej báze, obsahujúce mikróby, ktoré prirodzeným spôsobom nečistoty rozkladajú a ničia. A nakoniec, čo sa týka spôsobov čistenia potrubia, je tu starý dobrý gumový zvon.

Rukavice

Avšak koniec koncov, môže sa tiež stať, že vyskúšate všetky možné dostupné spôsoby a potrubie ostane stále upchaté. Vtedy je asi najrozumnejšie zavolať firmu zabezpečujúcu krtkovanie. Krtkovanie Bratislava https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-bratislava/ poskytuje rôzne metódy čistenia kanalizácie od krtkovania, vysokotlakového čistenia, trasovanie potrubia alebo tv monitoring. Sú jedni z najlacnejších, preto pri problémoch s potrubím viete, na koho sa obrátiť.